Knížecí stolec  1236 M.n.m.

Dřevěná rozhledna z kulatiny byla postavena v roce 2012. I když je vysoká jen 8 metrů, nijak to neomezuje úchvatný kruhový rozhled po celé Šumavě. Na severozápadě dominuje masiv Boubínu a Bobíku, na jihozápadě se rýsuje hraniční hřeben Třístoličník – Plechý, na východě se v popředí tyčí skalnatý vrchol Lysé (1228 m), za ním vystupuje Kleť a v pozadí Novohradské hory. Při průzračném vzduchu, zejména na podzim, lze jižním směrem dohlédnout až na štíty Rakouských Alp.Naučná stezka Olšina

Naučná stezka Olšina je turistickou trasou reálnými šumavskými mokřady, rašeliništi a přilehlými biotopy. Její velká část vede po povalových chodnících, další úseky však musíte na ní zdolat reálným přírodním terénem.


Čertova stěna-Luč

Národní přírodní rezervace Čertova stěna a Luč vznikla v roce 1992 sloučením dvou částí Čertova stěna (chráněné území od roku 1956) a Luč (chráněné území od roku 1934).
Čertovu stěnu tvoří nakupení mohutných skalních útvarů ledovcového původu, z nichž nejznámější je 30 metrů vysoký balvan pojmenovaný Ďáblova kazatelna, dále kamenné moře, část původního řečiště zvaného Čertovy proudy a smíšený les s řadou chráněných rostlin. Většinu skalního podkladu tvoří žula.Stezka korunami stromů - Lipno

Vystoupejte až nad koruny stromů a užijte si překrásné výhledy do šumavské přírody. Cestu nahoru vám zpříjemní adrinalinová a naučná stanoviště ve výšce 24 metrů. Adrenalinová zákoutí.  Celoročně otevřeno. 

    


Bílá stopa 

Příjemný běžkařský areál s celkem 43 km strojově rolbou upravovaných pestrých lyžařských stop pro klasický způsob běhu i bruslení vedoucích částečně po zalesněném hřebenu mezi Frymburkem a Lipnem, částečně po loukách a pastvinách nad Frymburkem v okolí Svatoniny Lhoty a částečně po zamrzlém a zasněženém lipenském jezeru. Stopy pravidelně nově pořízenou rolbou upravují v nadmořské výšce 740 – 980 m.n.m. 


Wellness a aquapark Frymburk

Wellness, aqupark a saunový svět jen 5 minut od ubytování. 
Ski areál Lipno - Kramolín 

Lyžařské svahy o délce více jak 13 km - pouze 10 minut od ubytování. V případě registrace  lipnocard.cz zakoupíte Ski pas za nejnižší ceny. 

Okolí a tipy na výlety ... 


Farma se nachází v krásné a klidné lokalitě s výhledy na šumavskou přírodu.  V oblasti bohaté na pěší turistiku, cyklo turistiku, lyžování a běžkování. Díky své poloze  je farma skvělým výchozím bodem pro výlety - jezero Lipno, horská vesnice Sv. Tomáš ( Přední Výtoň ), Čertova stěna-Luč,  naučná stezka Olšina, rozhledna Knížecí stolec, wellness Frymburk nebo stezka korunami stromů Lipno.  Navštivte následující krásná místa a zaručujeme Vám, že se budete dlouho a rádi vracet!

Srdečne vítejte u nás na Šumavě!